Výcvik a sport


Jak to všechno začalo...

Když jsem si přivezli naše černé klubíčko domů, bylo nám po prvních dnech jasné, že se doma rozhodně nudit nebudeme. Nazvala bych to absolutním opakem Šerpinky! A protože měla Angelina energie na rozdávání, rozhodli jsme se, že z ni nebude typický lenošivý šarp, ale že se s ní do nějakého sportu či výcviku pustíme! Vše začalo psí školou STAFF - SPIRIT, kde jsme se naučili základům, překonání překážek (áčko, tunel, skočky, lávka, houpačka a počátky žebříku). Náše malá Angelina rostla a sil jí skutečně neubývalo - rozhodla jsem se tedy pro běh u in-line bruslí a kola (začátky byly náročné, bez zranění paničky se tyto akce nemohly vyhnout :) ) Dnes obě tyto "disciplíny" zvládá s přehledem! Na podzim 2009 jsme poprvé vyzkoušeli coursing v Kralupech nad Vltavou - opravdová zábava pro pejska s loveckými pudy! Absolvovali jsme několik tréninků a 12.9.2010 splnila Angelina podmínky pro získání coursingové licence.  V tuto chvíli patříme pod ZKO Tuchlovice, kde se snažíme vypilovat poslušnost a věnujeme se základům obrany. Bohužel, vše jde pomaleji, než jsem doufala, přesto se nevzdáváme a pokoušíme se o "nucený" aport.. V tuto chvíli se již jedná o detaily a absolutní pozornost! Tak  nám držte palce, ať vše zvládneme :)

 

 

V tuto chvíli již z pohledu Angeliny...

 

  Video - Jak jsem si vyběhala coursingovou licenci/ coursing license    

 

23.1.2011 Lednový coursingový trénink v Kralupech

Tak tenhle den byl veselý už od rána! Panička se totiž domnívala, že trénink se koná až za týden, a tak spokojeně vyspávala.. V tom zazvonil telefon a panička začala lítat po bytě jako šílená! Prý jedeme na střapeček :D No hurá, konečně pořádná zábava. Co se panička učí, tak s ní není žádná sranda, tak si ten dnešek pořádně užijeme!! Panička nás nechala první kolo běžet samostatně a byla to paráda!! Pak musela panička natáhnout trať a hlídala nás teta Bára, kterou jsme složili na zem při prvním zabrání Její jackové to asi okoukali a hned, jak se dostali ven z auta, opakovala se ta samá situace :D Teta Bára měla trošku náročnější den, ale my "lovci", jsme si běh opravdu užili!

A n g e l i n a

        

  

Š e r p i

   

 


28.11.2010 Závod ZKO Tuchlovice v netradičních disciplínách :)

Už od brzkého rána jsem netrpělivě přešlapovala přede dveřmi!! Moc dobře jsem věděla, že se někam jede!! Na střapeček?? Nene, na cvičák?? Tak tady už jsem tedy pěkně dlouho nebyla!! Panička přišla s tím, že se zúčastním závodu v netradičních disciplínách - agility (skočky, lávka, slalom, tunely, nepříznivý povrch..), přivolání z 30 metrů a aport párku! Tak tahle disciplína se mi líbla nejvíce! Voňavý  páreček jsem si chtěla spokojeně zblajznout, ale panička na mě řvala povely, no co tak šílí?? No dobře, vrátila jsem se i s dobrůtkou, páreček odevzdala a panička?? Byla celá happy a dokonce mi dala páreček spapat, prý, že jsem šikulka a páreček jsem na místě nezblajzla! Překážkový běh se měřil na čas a za nesplnění určité překážky se strhávaly body! Taktéž jsem obdržela velkou pochvalu!! Však to byla sranda!! Panička to také tak pojmula a vůbec nebyla nervózní a já konečně ukázala, že mám občas na cvičáku i dobrou náladu!

Podtrženo sečteno, výsledky jsou na světě!!! Očekávali jsme tak 3. - 4. místo. Když už zbylo jen 1. místo, tak si panička pomyslela, že nás zapomněli zařadit! Ale nic takového! Opravdu, šarpej ( vážené "kynologické" plemeno) vyhrálo v kategorii dospělý pes bez zkoušek. Zbylí zúčastnění ( NO, maliňák, howavartka Baruška a kříženec) nám byli dobrými soupeři a i těm, patří gratulace! :) Velké díky organizátorům ZKO Tuchlovice za fajn zpestřené dopoledne!


 

20.11.2010 Coursingový trénink Kralupy nad Vltavou

Prší, prší jen se leje, nikam v tomhle nepojedem..Pršelo a panička nevěděla, jestli na coursing opravdu vyjet či nikoliv. Nakonec nastartovala auto a hurá do Kralup. Tam bylo ale počasíčko moudřejší a my si mohly zaběhnout oba běhy v plné parádě.. Panička nám nadávala, že vyvádíme jak histerky a z té "histerie" vymlátila Šerpinka lištu u okýnka, jen aby se mohla dostat ven. Odevzdat střapec nechtěla ani jedna z nás, a tak nás panička naháněla po hříšti!

Za foto děkujeme paní Bystrianské

   
6.11.2010 Promočený coursingový trénink ve Středoklukách

No hurá, to trvalo! Panička nám od rána slibovala hon na sřapeček a konečně je to tady. Nejdříve si každá z nás dala dvakrát sólo běh a poté nás čekal běh společný. Šerpinka po prvním sólo běhu vypadala, že vypustí duši. Tentokrát byla trasa poměrně dlouhá a pro vypasenějšího pejska jako je ona, to byl docela záhul, přesto celý běh dokončila a na konci si vychutnala svou odměnu a paničce odmítla střapeček vydat. Endží běh zvládla výborně, třetí společný nakonec i v novém upraveném košíčku, který již držel jako ulitý :)

Akce se zúčastnil i fotograf Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz), díky jemuž máme krásné fotky! Děkujeme!

Š e r p i n k a

 

 

A n g e l i n a

 


 

31.10.2010  VI. Memoriál Karla Grünwalda - bodovací coursingový závod

Tento den byl něčím zvláštní.. Začal ranní honičkou mezi výstavou a přejímkou na coursingovém závodu a končil unavenou paničkou a šťastnou fenečkou, která si ulovila své. Kdyby panička řekla, že si bude jistá, že se při závodu nemůže nic stát, lhala by. Po chvíli pozorování ostatních závodníků dospěla k závěru, že nic není jisté a stačí chvilka nepozornosti, slabá kondička nebo jen špatná nálada a celý běh ihned nabírá jiný ráz. Avšak vše dopadlo dobře a panička mi slíbila, že pokud doběhnu první běh dobře, tak mi koupí nový coursingový (odlehčený) košíček. A tak se taky stalo.. Ovšem panička netušila, že poběžím tak vehemntně a půjdu třeba přes mrtvoly, v závěru jsem doběhla s košíčkem jen tzv. "napůl žerdi".Ale byl tam!! Doma došlo k lehké úpravě a nový košíček jsme prozkoušeli následující týden v Středoklukách, kam jsme vyrazili i se Šerpinkou.

   

 


 

12.9.2010  K r a l u p y  n a d  V t a v o u - splěny dva licenční společné běhy :)

 

Dnes jsme se vydali opětovně na coursing a pokusili jsme se splnit licenční běhy. Tentokrát se dle podmínek mělo jednat o společný běh a druhým "závodníkem" se měl stát šarpej - proto jsem se nakonec rozhodla, že běhu se zúčastní naše Šerpi. Neběžec, pejsek, který je v každém ohledu svůj.. Nevěděla jsem, zda vůbec startovní čáru přeběhne. Je to sice zvláštní, celou dobu se ta naše potvůrka tvářila, že se nic neděje a že jí nic nerozhodí, avšak při odstartování vyběhly obě feny! V 1. kole se Šerpi setkala se střapcem poprvé, na videu je ale vidět, že se hned tak nezalekla. Druhé kolo se jí opravdu povedlo a dala Endží hodně zabrat! Předvedla, že není líný šarpej a příště již pojede s námi a zatrénuje si! V jejích očích bylo vidět nadšení a radost z pohybu! Endží splnila podmínky pro získání coursingové licence, jakmile nám bude výdana, rádi bychom zkusili nějaké závody!

  

 

 

21.8.2010  K ř e š í n  C u p - splněny dva licenční sólo běhy :)

Od pondělka mi panička "dávala" pěkně do těla, vždyť jen u kola jsem za 5 dnů naběhala 40 km a řeknu vám, nebylo to tempo lážo plážo. Až v sobotu jsem pochopila, budu honit střapeček! Nevím proč, ale ostatní si mě pořád prohlíželi a tiše si šeptali do oušek, jestli "tohle" poběží.. Zřejmě se uzavírly sázky, jestli ze startu vůbec vyběhneme, protože pan rozhodčí se ptal paničky, zda vůbec vím, co mám dělat a co mě čeká.. Ale já moc dobře věděla. Splnila jsem oba běhy, počasí nám přálo až až a sluníčko se do mého černého kožíšku pěkně opíralo.. Ale lovecký pud byl silnější a nějaká dečka na zádech a košík přeci můj "lov" nezmaří :)

N o v é   f o t e č k y

   


 

 

 

20.6.2010 Červnový coursingový trénink Kralupy nad Vltavou

Hurá za střapcem aneb, kde strávit volný čas se svým pejskem! Nedělní coursing opět proběhl v přátelském duchu! Panička nás tentokrát vzala obě, nechtěla nechat Šerpinku celý den doma samotnou! Byli jsme překvapení, že Šerpince se opravdu mezi pejsky líbilo! Honičky s velkými psy jí vůbec nevadily! Nejprve vše pozorovala z povzdálí, poté se zapojila a pořádně prohnala kožíšek! S Endží jsou smečka a to také předvedly. Nahánění ridgebacka není ve dvou problém a kdyby něco, Endží ho srovná do latě a zažene do kouta :-D Ale i jí došly síly, a tak jsme si obě na chvíli musely odfrnknout v autě! Oba běhy Angelina doběhla, ovšem jak říkala panička, tentokrát to flákla :-D

 

 
16.5.2010 - Coursing
CCC pořádl v Kralupech nad Vltavou coursingový trénink, na kterém jsme nemohla chybět. Hned po příjezdu a zaregistrování vybíhali první pejsci licenční běhy. Panička si pohodově seděla v židličce,když já jsem se rozhodla, že ten střapec prostě půjdu ulovit! Paničku jsem rychle zvedla ze židle a svým jekotem jsem na střapec upozrňovala! "Já ho chci!" Panička mě uklidňovala, že i na mě se řada dostane a střepec si ulovím. A skutečně! Konečně jsem byla na dráze a hurá za střapcem :) A protože nás v tento den doprovázel i Frisko, požádali jsme pořadatale, zda bychom ho nemohli vpustit na dráhu společně s Endžikem. Je to ještě štěndo a se střapcem se teprve seznamoval! Ale utíkal velice statečně, co myslíte?? Oba jsme pak cestou domů ulehli a nevěděli o světě!

V tuto chvíli dodáváme slíbené video alespoň v této formě :1.avi (18881 KB)  2.avi (12566 KB) 

  

 


 


 

 

TOPlist